Ślęża 718 m n.p.m.
Masyw Ślęży, Dolny Śląsk
Ślęża łac. Silensi w 1017, w latach 1945‒1948 Sobótka, niem. Zobtenberg – dokładne tłumaczenie: Góra Sobótka) – najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego, wznoszący się na wysokość 718 m n.p.m. Mimo niewielkiej wysokości bezwzględnej, masyw ma imponujący wygląd ze względu na znaczną wysokość względną ( ponad 500 m ).
Ślęża to najdalej wysunięty na północ szczyt Korony Gór Dolnego Śląska.
Ślęża stanowi doskonały punkt wypadowy ze zlokalizowanego nieopodal Wrocławia. W masywie zlokalizowane są liczne szlaki oraz ścieżki turystyczne o przeróżnym stopniu trudności. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno spragnione rekreacyjnych spacerów rodziny z dziećmi, jak i zapaleni sportowcy szukający miejsca na treningi z ostrymi i wymagającymi podbiegami. Ze szczytu Ślęży rozpościera się piękny widok na Zalew Mietkowski, Góry Sowie, Sudety oraz Wrocław.
Ślęża należy również do Korony Masywu Ślęży , biegowej Korony Masywu Ślęży oraz Korony Gór Polski.
Ślęża mapa
Dokumentacja zdobycia szczytu Ślęża
Szczyt Ślęży zlokalizowany jest nieopodal betonowej wieży widokowej przy Zbójnickich Skałach. To właśnie w tym miejscu należy wykonać selfie dokumentujące zdobycie. Pieczątkę możemy odebrać w znajdującym się na szczycie Domy Turysty PTTK im. R Zmorskiego.Wybrane zdjecia Zdobywców Korony Gór Dolnego Śląska
Zobacz ostatnie zdjęcia zdobywców z Ślęża 718 m n.p.m.
Zobacz szlaki prowadzące na szczyt Ślęża








